Finanse

Co to jest płatność BLIK i jak płacić z kodem BLIK?

płatności BLIK

Płacenie za pomocą aplikacji blik, to temat, który staje się coraz bardziej popularny. Nie ma w tym nic dziwnego. Płatności blik to alternatywa dla płacenia gotówką lub za pomocą karty. Wiele osób, ma świadomość, że taka opcja istnieje, nie ma jednak pojęcia, jak zrobić płatność blikiem. To bardzo proste.

Warto płacić aplikacją blik

Płatność blikiem wykonuje się za pomocą telefonu, na który wcześniej należy pobrać aplikację blik. Aby dokonać płatności, należy po prostu uruchomić aplikację. Wygeneruje ona sześciocyfrowy kod. Ten kod można po dokonaniu zakupów wpisać w terminalu płatniczym. Jednak to nie jedyna opcja. Przy pomocy kodu blik, można także wypłacić gotówkę z bankomatu.

Nie tylko płatności

Nie każdy wie, że blik służy nie tylko do dokonywania płatności. Za pomocą aplikacji blik można także przesyłać pieniądze. Co ciekawe, nie trzeba znać numeru konta osoby, której chcemy przesłać pieniądze. Z aplikacją blik, przesyłanie jest o wiele prostsze, aby przekazać komuś pieniądze, wystarczy podać numer telefonu tej osoby. W jaki sposób otrzyma ona pieniądze? Odpowiedź jest prosta – dana osoba otrzyma kod, który po wpisaniu w bankomacie, umożliwi jej bezproblemowe wypłacenie pieniędzy.

Płatności BLIK – czy to jest bezpieczne?

Aplikacja blik jest w pełni bezpieczna, bez obaw można z niej korzystać. Warto jednak dodać jedno – korzystać mogą tylko posiadacze kont w najbardziej znanych polskich bankach. Nie każdy bank umożliwia swoim klientom korzystanie z opcji płatności blikiem.

BLIK – podsumowanie

Płacenie za pomocą aplikacji blik to wygoda i pełne bezpieczeństwo, nie jest duża, dlatego nie obciąża za bardzo pamięci telefonu komórkowego, nie powoduje też jego gorszego działania. Warto przekonać się do tego systemu płatności i zapomnieć o gotówce w portfelu, czy karcie bankomatowej. Zabierając ze sobą tylko telefon, bez problemu możemy blikiem płacić za dowolne zakupy. Ci, którzy przekonali się do tej opcji płatności, korzystają z niej regularnie, chwaląc wygodę takiego rozwiązania. Warto również się o tym przekonać.

1 comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *