Biznes

Jak skutecznie podnieść motywację pracowników?

Jak skutecznie podnieść motywację pracowników?

Coraz większa liczba pracodawców zdaje sobie sprawę z faktu, że samo wynagrodzenie to za mało, by utrzymać wysoki poziom motywacji wśród pracowników. Pracownicy oczekują również dodatków, które umożliwiają im realizacje pasji, wakacyjnych wyjazdów i innych celów. Odmienne priorytety pracowników pomaga zrealizować system benefitów kafeteria benefit, który można wdrożyć nawet w niewielkich przedsiębiorstwach. Dowiedz się więcej na jego temat i sprawdź, jakie są jego zalety.

1. Świadczenia pozapłacowe skuteczną formą motywowania

2. Co daje premiowanie pracowników pozapłacowo?

System kafeteryjny powstał z myślą o elastycznej formie motywowania pracowników. Dzięki niemu ich zaangażowanie w wykonywane obowiązki rośnie, gdyż otrzymują dodatkowe korzyści za realizację celów. Co ważne, do zarządzania benefitami nie trzeba tworzyć własnych, kosztownych aplikacji lub zatrudniać dodatkowych pracowników działów HR. Wybierając gotową kafeterię benefitów, każda firma może zwiększyć poziom motywacji zatrudnionych osób i jednocześnie zoptymalizować koszty programów motywacyjnych.

Świadczenia pozapłacowe skuteczną formą motywowania

Dlaczego platforma benefitowa jest tak skuteczną formą motywowania pracowników? Przede wszystkim system sprawia, że pracownicy sami wybierają rodzaj gratyfikacji, który otrzymają za spełnienie określonych celów. Mogą korzystać z różnego typu voucherów, rabatów itp. Czeka na nich karta sportowa, karta kulturalna, katalog z atrakcyjnymi rabatami do popularnych sklepów i wiele innych dodatkowych form wynagradzania pozapłacowego. Z szerokiego katalogu nagród za udział w programie motywacyjnym bez trudu znajdzie się ciekawą ofertę dla pracowników w różnym wieku. Dzięki temu pracodawcy stosujący benefity w takiej formie są w stanie zaproponować konkurencyjne formy motywowania wszystkim pracownikom.

Co daje premiowanie pracowników pozapłacowo?

Wypłacanie premii w formie gotówki nie zawsze jest najlepszą formą motywacji. Pracodawca często ma problem z ustaleniem przejrzystych zasad przyznawania dodatków do wynagrodzenia, dlatego oparcie systemu motywacyjnego o benefity pozapłacowe może poprawić tę kwestię. Pracownik dokładnie wie, za co i kiedy otrzymuje możliwość skorzystania z wybranych benefitów. Sam decyduje o ich rodzaju, dlatego kafeteria benefit odpowiada na potrzeby osób o zupełnie innych zainteresowaniach. Dla każdego pracownika znajdzie się na niej coś ciekawego.

Sprawdź ofertę platformy benefitowej na https://www.sodexo.pl/pracodawca/platforma-benefitowa/

Przeczytaj również artykuł: Dlaczego warto wysłać menadżerów na szkolenie?

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *