Biznes

Na czym można zarobić na wsi?

biznes na wsi

Praca na roli to bardzo wymagający i absorbujący fach. Niestety nie jest on należycie wynagradzany. I właśnie z tego powodu część osób mieszkających na wsi musi się przebranżowić, by móc się spokojnie utrzymać finansowo.

Na czym można zarobić na wsi?

To oczywiście zależy od kreatywności i pomysłowości przyszłego przedsiębiorcy. Niemniej na terenach wiejskich sprawdzają się plany biznesowe z kręgów usługowych. Nie jest żadnym odkryciem, że wieś właśnie w tym sektorze gospodarczym ma największe braki. By jakoś w miarę normalnie funkcjonować- jej mieszkańcy muszą jeździć do większych miast, które są przecież mocno oddalone.

Pomysły na biznes na wsi

Tutaj sprawdza się maksyma, ile ludzi tyle pomysłów na biznes na wsi. Niemniej najbardziej opłacalną opcją jest agroturystyka. Przecież na terenach wiejskich nie brakuje zieleni ani czystego powietrza. Poza tym agroturystyce sprzyja żywy inwentarz i fakt, iż na wsi mleka, świeżych owoców i warzyw jest pod dostatkiem. Pozostaje tylko dostosować pokoje do zapatrywań letników i można ruszać z biznesem.

Innym trafionym pomysłem jest na pewno otwarcie zakładu fryzjerskiego. W końcu chętnych na obcinanie włosów na pewno nie zabraknie. Problem z zamawianiem kosmetyków czy farb koloryzujących nie jest już poważny, gdyż taki asortyment można nabyć online. Na wsi brakuje komunikacji miejskiej, toteż otwarcie linii przewozowej nie jest złą opcją. W końcu młodzież szkolna i seniorzy musi czymś dojechać do szkoły czy lekarza.

A może coś bardziej zwariowanego?

Na pewno takim nieszablonowym wiejskim biznesem jest dom weselny lub park linowy. Jednak do przeprowadzenia obu potrzebny jest większy kapitał gotówkowy i ziemski areał. Branie kredytu na rozwój takiej działalności to spore ryzyko. Nikt przecież nie zagwarantuje, że będzie zawsze multum chętnych, a w miesiącach zimowych nie będzie przymusowego spowolnienia. Nikt nie przewidzi również, czy w okolicy nie powstanie konkurencja, która przeciągnie klientów na swoją stronę. Także szalone pomysły są raczej dla tych, którzy traktują swój wiejski biznes, jak hobby, a nie stałe źródło utrzymania.


Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *