Biznes

Znaczenie kolorów w biznesie – sprawdź jaki wybrać

kolory w biznesie

Każdy z nas ma swoje ulubione kolory. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że każdy kolor ma swoje znaczenie. Oddziałuje nie tylko na nas, ale także na nasze otoczenie. Dzięki konkretnym barwom wysyłamy i dostajemy komunikaty do otoczenia.

Znaczenie kolorów w biznesie

Niebieski to jeden z najpopularniejszych kolorów. Jest popularny zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Symbolika koloru koloru niebieskiego jest bardzo czytelna. Niebieski kojarzy się ze spokojem, klasyczną elegancją. Jest też odrobinę konserwatywny, dlatego wzbudza zaufanie.

Warto zwrócić też uwagę na granat. Ten kolor jest jednym z najważniejszych jeśli chodzi o biznesową garderobę. Jest szlachetny, ponadczasowy i wzbudza zaufanie. To dlatego tak wiele partii politycznych ma granatowe elementy w swoim logo. Granat to bezpieczny wybór w biznesie. Sprawdzi się praktycznie w każdej sytuacji.

Biel w biznesie

A co z bielą? To bezpieczny, jednocześnie elegancki kolor. Świetnie komponuje się praktycznie ze wszystkimi innymi barwami. Sprawdza się w dzień, jak i wieczorem. Jeśli boimy się, że nadmiar bieli nas przytłoczy, to stosujmy go w dodatkach. Na przykład w postaci kolczyków z pereł.

Nie sposób nie wspomnieć o czerni… To ponadczasowy kolor, który podobnie, jak biel świetnie współgra z innymi barwami. Z bielą tworzy idealne połączenie. Noszącej go osobie dodaje autorytetu, ale też zwiększa dystans, co nie zawsze jest pożądane.

Odcienie szarości

Kolor szary kilka sezonów temu wrócił do łask. Jest neutralny i podobnie jak czerń czy granat stanowi świetną bezę. Odcienie szarości budzą szacunek, podkreślają profesjonalizm. Szarości warto łączyć z żywymi kolorami, na przykład z czerwienią…

Choć w biznesie kolor czerwony trzeba bardzo umiejętnie dawkować. Jeżeli z nim przesadzimy, to nasz strój może być potraktowany, jako manifestacja siły i agresji. Dlatego czerwień idealnie sprawdzi się w dodatkach. Panie mogą sobie zafundować czerwoną apaszkę czy wisiorek z czerwonym oczkiem. Natomiast w przypadku panów sprawdzi się czerwony krawat. Będzie idealnie komponował się z biała koszulą i granatowym garniturem.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *