Finanse

Co zrobić, gdy bankomat wciągnął kartę?

karta do bankomatu

Czasami zdarza się, że bankomat pożre nam kartę. Jest to tak ekstremalna sytuacja, że wielu z nas zaczyna panikować i nie wie co ma zrobić w takiej sytuacji. 

Najczęstszą przyczyną takiej sytuacji jest wbijanie trzy razy nie prawidłowego kodu lub koniec ważności karty. Jednak tego rodzaju sytuacja może się zdarzyć w przypadku awarii bankomatu. Co zrobić gdy bankomat zabierze nam kartę? Mruga i nie reaguje na żadne nasze polecenia a karta jest przez niego wciągnięta.

Łatwiej gdy zdarzenie będzie mieć miejsce w banku

Gdy bankomat pożre nam kartę w oddziale naszego banku, to możemy od razu zareagować i albo kartę otrzymamy od razu albo dostaniemy informację, kiedy możemy ją odebrać.

Gdy karta zostanie pożarta przez bankomat w innym miejscu

Trudniej i więcej zachodu wymaga odebranie pożartej przez bankomat karty, na przykład w galerii handlowej. Jednak wszystkie trudności są do pokonania i powinniśmy zwrócić uwagę, że na każdym bankomacie znajduje się numer telefonu do centrali, obsługującej bankomaty.
Dzwoniąc na taki numer powinniśmy zgłosić informację, że bankomat zabrał nam kartę.

Co dalej?

Powinniśmy od razu wykonać telefon do centrali, ponieważ nie mamy gwarancji, że gdy odejdziemy od bankomatu ten nie odda naszej karty kolejnemu klientowi. Dopiero po zgłoszeniu zdarzenia, otrzymujemy informację gdzie i kiedy kartę możemy odebrać i jak długi jest czas zatrzymania karty.

Przez długi czas bez karty

Gdy zdarzyła się nam historia, że bankomat zjadł nam naszą kartę i gdy już owo zdarzenie zgłosiliśmy do centrali, zostajemy wtedy bez karty płatniczej. Odbiór “zeżartej” przez bankomat karty może być wyznaczony na za bardzo długi czas, nawet około dwóch tygodni. Odzyskanie karty to czasami długi czas oczekiwania i niekomfortowa sytuacja dla osób, które korzystają z kart płatniczych bardzo często.

Jednak sytuacje, kiedy bankomat zabierze nam kartę mogą się zawsze zdarzyć i to niezależnie od nas samych. Po prostu takie zdarzają się bankomaty, że pożerają nam nasze karty lub w danej chwili mogła wydarzyć się jakaś awaria, podczas, której do bankomatu włożyliśmy swoją kartę.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *