Biznes

Czy McDonald’s i KFC jest otwarty w niedzielę bez handlu?

Mcdonald i KFC

Zakaz handlu w niedziele zdezorientował wielu Polaków. Ciężko jest połapać się, która niedziela jest pracująca, a która nie. Jeszcze trudniej jest pamiętać, które sklepy działają, a które są zamknięte. To dość trudne, tym bardziej że co roku zmienia się ilość handlowych niedziel. Pojawia się, więc bardzo ważne pytanie – czy McDonald’s i KFC jest otwarty w niedzielę bez handlu?

Fast food to restauracja

Niedziela bez handlu nie dotyczy restauracji. Ich zakaz nie dotyczy. Fast foody to również restauracje lub inaczej mówiąc lokale gastronomiczne, więc one również mogą normalnie pracować. Oznacza to, że w niehandlową niedzielę możesz wybrać się do, któregoś z nich i zjeść ich flagowe specjały. W galeriach handlowych w niedziele bez handlu działają również kina, kręgielnie, siłownie i sale zabaw. Ich klienci mogą, więc po zabawie udać się na szybki posiłek.

Mniejsze zyski

Ciekawostką może być to, że restauracje tego typu odnotowały znaczny spadek przychodów. Dotyczy to przede wszystkim lokali, które są umiejscowione w galeriach handlowych. W niedziele bez handlu zagląda do nich dużo mniej osób, więc fast foody nie mogą liczyć na tylu gości, co zwykle. Wiele osób nie wie o tym, że restauracje mogą być otwarte pomimo tego, że cała galeria jest zamknięta. W związku z tym, nawet nie próbują do nich wejść.

Przy trasie – bez problemu

Fast foody przy trasach działają bez zmian. Skorzystać można z lokalu lub z drive thru. Nie ma z tym żadnych problemów. Osoby w podróży nie muszą, więc myśleć o niehandlowych niedzielach. W te dni zjedzą tak samo jak w każdy inny dzień tygodnia. Nie muszą, więc uwzględniać niedzieli niehandlowych w swoim planie podróży.

Pewne wyjątki

Warto jednak wspomnieć, że w kalendarzu są święta, kiedy McDonald i KFC są zamknięte. Dotyczy to dni, kiedy cała galeria handlowa, w której są ulokowane, jest zamknięta. Takich dni w roku nie ma zbyt wiele. Każdy taki przestój w pracy to ogromne straty dla galerii, więc ich właściciele starają się uniknąć takich sytuacji.

1 comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *