Technologie

Sprawdź, dlaczego warto wybrać szkło hartowane do Samsung Galaxy S7

samsung galaxy s7

Szkło hartowane jest rodzajem szkła bezpiecznego przetwarzanego przez kontrolowane obróbki termiczne lub chemiczne w celu zwiększenia jego wytrzymałości w porównaniu ze zwykłym szkłem. Hartowanie powoduje ściskanie zewnętrznych powierzchni.

Dlaczego warto wybrać szkło hartowane?

Ze względu na swoje bezpieczeństwo i wytrzymałość szkło hartowane jest stosowane w różnych wymagających zastosowaniach. Obudowa do telefonu samsung galaxy s7 Edge odznacza się takimi cechami, jak wytrzymałość, trwałość oraz solidne wykończenie. Szkło hartowane jest fizycznie i termicznie mocniejsze niż zwykłe szkło – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Na pewno warto założyć je na telefon, ponieważ dzięki temu będzie on zabezpieczony i podczas upadku będzie cały czas chroniony. Większy skurcz warstwy wewnętrznej podczas produkcji powoduje naprężenia ściskające na powierzchni szkła równoważone naprężenie. To właśnie naprężenie ściskające nadaje hartowanemu szkłu większą wytrzymałość. Wynika to z tego, że szkło odprężone, które prawie nie ma naprężenia wewnętrznego, zwykle tworzy mikroskopijne pęknięcia powierzchniowe.

Szkło hartowane do telefonu

Szkło hartowane samsung galaxy s7 Edge jest w dzisiejszych czasach łatwo dostępne. Produkt ten nie jest drogi, więc każdy może sobie pozwolić na taki zakup. Szkło hartowane stosuje się, gdy ważna jest wytrzymałość, odporność termiczna i bezpieczeństwo. Szkło hartowane może być wykonane ze szkła wyżarzonego w procesie hartowania termicznego. Szkło umieszcza się na stole rolkowym, przepuszczając go przez piec, który ogrzewa go znacznie powyżej temperatury przejścia. Szkło jest następnie szybko chłodzone za pomocą przeciągów wymuszonego powietrza. Alternatywny proces hartowania chemicznego polega na wtłaczaniu powierzchniowej warstwy szkła. Szkło hartowane musi zostać przycięte na wymiar lub dociśnięte do kształtu przed hartowaniem i nie można go ponownie obrabiać. Inwestując w szkło hartowane można być pewnym, że telefon podczas upadku nie zostanie uszkodzony.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *