Technologie

Dodatkowa bateria zewnętrzna do hulajnogi – zwiększ zasięg swoje hulajnogi!

hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to produkt, który zdobywa coraz większą popularność. Są one szybkie, kompaktowe, a przede wszystkim ekologiczne i niedrogie w eksploatacji. Niestety jednak nie są one idealne – po przejechaniu kilkunastu kilometrów odmawiają one posłuszeństwa. Z ratunkiem przychodzi jednak bateria zewnętrzna do hulajnogi, która wydłuży możliwości baterii nawet trzykrotnie. Przeczytaj, a dowiesz się, czym jest oraz jakie są plusy posiadania baterii zewnętrznej.

Czym jest bateria zewnętrzna do hulajnogi?

To dodatkowa bateria zewnętrzna do hulajnogi, która przedłuża możliwości baterii podstawowej. Urządzenie te montuje się zazwyczaj obok podestu. Co więcej, umożliwia ona równoczesnej pracy z podstawowym akumulatorem. Stosowanie dwóch źródeł zasilania jednocześnie wpływa korzystnie na zwiększenie zasięgu hulajnogi. Stosując w niej dodatkową baterię zewnętrzną, można podrasować pojazd. Tym samym stosunkowo niedużym kosztem można będzie zwiększyć zasięg urządzenia – nawet 3 razy bardziej.

Zalety i wady baterii dodatkowych

Bateria zewnętrzna do hulajnogi to rozwiązanie, które posiada wiele zalet. Zalicza się do nich m.in.:

  • Większy zasięg hulajnogi – pojazd może pokonywać dłuższe dystanse.
  • Bezpieczeństwo – zwłaszcza baterie litowo-jonowe, które zostały dodatkowo zabezpieczone przed zwarciami.

Niestety jednak nie są to produkty idealne pod każdym względem. Ich największą zaletą jest to, że im większą pojemność ma bateria, tym więcej czasu zajmie jej pełne naładowanie. Większych rozmiarów bateria wpłynie także na wagę urządzenia, która nieznacznie wzrośnie. Nie da się jednak ukryć, że dzięki temu hulajnogi będzie mogła pokonać większe odległości. O jakich dystansach mowa? Dobrej jakości bateria zewnętrza do hulajnogi może zwiększyć możliwości pojazdy nawet trzykrotnie! Nawet najmniejsze baterie mogą zwiększyć zasięg o kolejnych kilkanaście kilometrów. Większe z urządzeń mogą sprawić, że hulajnoga przejedzie nawet od 50 do 60 km więcej – i to bez konieczności ładowania!

Montaż baterii zewnętrznej do hulajnogi

Dodatkowa bateria zewnętrzna do hulajnogi nie wymaga skomplikowanego montażu i zajmuje maksymalnie do 15 minut. Dodatkową baterię do hulajnogi zwykle montuje się na połączeniu kierownicy i podestu. Czasami jednak wybiera się także górną część kolumny kierowniczej. Niezależnie od tego, którą z opcji się wybierze – należy pamiętać o tym, aby wybrane miejsce pozwalało na stabilny montaż baterii. Ważne jest również to, by nie przeszkadzała ona w jeździe, czy innych czynnościach. 

Co powinno znajdować się w zestawie?

Kupując dodatkową baterię do hulajnogi w zestawie, powinno sprawdzić się, czy aby na pewno znalazły się w nim wszystkie elementy. Zwykle zestawy te poza baterią obejmują:

  • Torbę wodoodporną lub etui;
  • Okablowanie;
  • Zapasową zaślepkę gumową – powinna zostać umieszczona przy wejściu kabla baterii dodatkowej;
  • System mocowania lub uchwyty do montażu urządzenia do podestu;
  • Instrukcję obsługi urządzenia.

Czasami w zestawie można znaleźć także specjalny śrubokręt do montażu baterii.

Jak wybrać dobrą baterię zewnętrzną do hulajnogi?

Wybierając dodatkową baterię do hulajnogi, należy przede wszystkim zadać sobie pytanie, jaka pojemność baterii nas interesuje. Nie da się jednak ukryć, że im większa jest pojemność ogniwa, tym większa będzie również cena baterii. Niekwestionowanym liderem na rynku są baterie litowo-jonowe. Kupując urządzenie, warto zwrócić uwagę także na producenta sprzętu. Poleca się kupować sprzętów renomowanych producentów, którzy cieszą się dobrymi opiniami swoich klientów.

Czy bateria zewnętrzna do hulajnogi jest potrzebna?

Niestety nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. To, czy zewnętrzna bateria do hulajnogi jest potrzebna, czy nie, zależy indywidualnych potrzeb. Te z kolei bywają bardzo zróżnicowane… Niezależnie od tego, warto jednak zaznaczyć, że jest to urządzenie niezwykle przydatne. Zwłaszcza w przypadku osób, które na hulajnogi elektrycznych pokonują duże odległości. Dzięki nim staną się one jeszcze większe. 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *