Finanse

Jak założyć i sfinansować startup?

Finansowanie start-up'u

Jeśli mamy ciekawy pomysł na projekt i działalność gospodarczą to warto zastanowić się nad założeniem własnego startupu. Założenie startupu wcale nie jest tak bardzo trudne i skomplikowane jak nam się może wydawać. Wystarczy mieć ciekawy pomysł, a reszta problemów rozwiąże się sama.

Czym tak właściwie jest startup?

Według definicji startup to czasowo zakładana organizacja, która założona jest w celu poszukiwania dochodowego, powtarzalnego, a także, co jest szczególnie ważne – skalowalnego systemu biznesowego. Początkowo startup nie jest tożsamy z firmą. Startupy są obecnie bardzo chętnie zakładane przez młode osoby, które szukają pomysłu na siebie i swój rozwój. Warto wiedzieć, że startup może założyć każdy, bez względu na wiek, kwalifikacje, wykształcenie. Ważne jest to, by posiadać odpowiedni i kreatywny pomysł na swój produkt lub usługę.

Jak rozpocząć tworzenie własnego startupu?

Warto opierać swoje pomysły na najnowszych technologiach, ponieważ takie pomysły na starupy są teraz najbardziej pożądane na rynku. Warto także zainwestować w dobre oprogramowanie informatyczne i rozeznać się w branży IT.

Środki na startup – jak sfinansować swój pomysł ?

Finansowanie startupu można zrealizować na wiele różnych sposobów. Warto wiedzieć, że możemy dostać wsparcie finansowe na startup od takich podmiotów, jak na przykład: Venture Capital – krajowy lub zagraniczny, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a także Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, czy od Programów Akceleracyjnych. Warto zorientować się w dotacjach, by jak najlepiej skorzystać na wsparciu i nie stracić wszystkich środków finansowych.

Mimo to, wielu przedsiębiorców i młodych ludzi, rozpoczynających swoją przygodę w biznesie samemu pokrywa wszystkie koszty związane z rozpoczęciem działania startupu, po to by potem odzyskać swoje pieniądze. Jeśli mamy jakieś oszczędności, to jest to jak najbardziej wygodna opcja. Jednak jeśli nie posiadamy zaplecza finansowego, to zdecydowanie warto skorzystać ze wsparcia państwa i indywidualnych sponsorów.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *