Marketing

Kampania reklamowa na Facebooku – dlaczego warto?

Reklama na facebooku

Nikogo nie zdziwi fakt, że Internet jest obecnie królem jeśli chodzi o promowanie działalności. W związku z tym przekonaniem powszechnie krąży opinia, że jeżeli dana firma nie podejmuje działań w celu zaistnienia w sieci, odniesienie przez nią sukcesu stoi pod znakiem zapytania. Oczywiście sporo jest w tym prawdy, w związku z czym warto tym zasadom dyktowanym przez rynek się podporządkować.

Jednymi z wyżej wspomnianych działań są te, mające wpływ na widoczność strony internetowej w sieci, czyli tak zwane jej pozycjonowanie, a także obecność firmy w mediach społecznościowych. Coraz więcej przedsiębiorców, nawet tych małych, podejmuje decyzję o założenia fanpage’a na Facebooku. Po pierwsze jest to dobra opcja do informowania klientów o bieżących sprawach firmy, a po drugie reklama na Facebooku daje możliwość pozyskania nowych klientów.

Reklama na Facebook’u a optymalizacji

Jak się jednak okazuje, aby móc w pełni wykorzystać potencjał jaki niewątpliwie ma kampania reklamowa na Facebooku należy zgłębić tajniki jej optymalizacji. Odpowiednio poprowadzona daje możliwość dotarcia w niezwykle precyzyjny sposób do grupy odbiorców, którzy rzeczywiście będą zainteresowani świadczonymi przez nas usługami.

Dopasowanie grupy docelowej w kampanii Facebookowej

Ponadto kampania na Facebooku nie wymaga ponoszenia ogromnych nakładów pieniężnych, jak ma to miejsce w przypadku reklam w mass mediach. W przypadku tych ostatnich nie docierają one tylko do odbiorcy, któremu dedykowane są nasze usługi, ale również i do tych, których one kompletnie nie interesują.

W związku z powyższym, jeżeli mamy do wyboru różnorodne kanały reklam, a budżet dosyć mocno nas ogranicza, to niewątpliwie reklama na popularnym Facebooku może okazać się dla nas przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Oczywiście, jeżeli zdecydujemy się na to, aby kampanię poprowadził w naszym imieniu specjalista ds. Social Media wówczas musimy liczyć się z tym, że koszt reklamy znacznie wzrośnie. Miejmy jednak na względzie fakt, że jeżeli sami nie potrafimy odpowiednio takiej kampanii przeprowadzić, wówczas lepiej zgłosić się z tematem do profesjonalisty.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *