Praca

Najpopularniejsze wymówki, żeby nie iść do pracy

wymówki dla szefa

Jak wiadomo każdy z nas ma czasami gorsze dni. Nic więc dziwnego w tym, że po prostu nie mamy ochoty iść do pracy. Niestety brak ochoty, to taki argument, który nie trafi raczej do naszego przełożonego, dlatego warto podać lepszą wymówkę, a najlepiej taką, którą trudno będzie podważyć.

Oczywiście wśród pracowników krążą tak zwane podstawowe wymówki żeby nie iść do pracy. Niby każdy pracodawca zdaje sobie z tego sprawę, jednak trudno im się przeciwstawić, a już z całą pewnością nie wypada tego robić. Pierwszą z wyżej wspomnianych jest niewątpliwie złe samopoczucie. W tej sytuacji oczywiście może być to kłamstwo, ale jednocześnie może być to prawda. Każdy pracownik zatrudniony na umowę o pracę, ma prawo do niepojawienia się w pracy cztery razy do roku. Jest to tak zwany urlop na żądanie, który oczywiście trzeba zgłosić minimum na godzinę przed rozpoczęciem pracy. W związku z powyższym wystarczy zadzwonić lub wysłać informację, że źle się czujemy i temat mamy załatwiony.

Wizyta u lekarza – częsta wymówka dla szefa

Pozostając dalej w temacie wymówki dla szefa, może być nią również wizyta u lekarza. Żaden pracodawca nie podejmie ryzyka przeciwstawienia się temu argumentowi. Jeżeli tak zrobi, może liczyć się z ewentualnymi konsekwencjami, jakie zostaną wobec niego wyciągnięte przez system prawa podciągając ten rodzaj zachowania pod stosowanie mobbingu wobec pracownika. Jeżeli nawet nie planujemy wizyty u lekarza, a w związku z tym nie przedłożymy szefowi dokumentu potwierdzającego tą wizytę, mamy do dyspozycji urlop na żądanie a ten nie wymaga od nas przedstawiania żadnych potwierdzeń.

Powody nieobecności w pracy są różne. Jeżeli mamy do czynienia z kobietami posiadającymi dzieci, to bardzo często powodem ich absencji są właśnie one. Kobity dodatkowo mają możliwość wzięcia tak zwanej “opieki” na dziecko, w związku z czym w ich przypadku znacznie częściej można pozostawać w domu pod pretekstem zajmowania się pociechą. Tak jak już wcześniej zostało wspomniane – może być to wymówka, ale jednocześnie bardziej prawdopodobnym jest prawdziwość tego argumentu niepojawienia się w pracy.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *